Gazeta Informator
  raciborz.com.pl Facebook Gazeta Informator
Witaj w serwisie ogłoszeń. Przejdź do rejestracji nowego konta lub zaloguj się
 
Kategorie

Aktualności


Newsletter
W ogłoszenia gazetainformator.pl znajdziesz newsletter na każdy temat związany z tematyką ogłoszeń. Aby zamówić newsletter i zawsze wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach wpisz swój adres e-mail w poniższym polu.
Partnerzy
SOFT-ib Centrum Kas Fiskalnych
Schowek ogłoszeń
Aby dodać ofertę ogłoszenia do schowka należy się zalogować. Schowek ogłoszeń dysponuje nieograniczoną ilością wpisów. Na liście możesz posiadać nieograniczoną ilośc ofert. Aby dodać oferte do schowka, przejdź do karty danego ogłoszenia i zapisz je do schowka.
 
Zmiany w podatku od nieruchomości 2016 r.
Wyświetleń: 948
Źródło: http://www.raciborz.com.pl/art45041.html
Do 15 marca należy zapłacić podatek od nieruchomości na nowych zasadach! Pamiętać należy, że jeśli kwota podatku za cały rok nie przekracza 100 zł, należy go zapłacić jednorazowo jeszcze w tym miesiącu.
Dotychczasowe przepisy pozwalały na rozłożenie na raty nawet najniższych kwot. Obecnie podatek należy zapłacić jednorazowo, jeśli kwota podatku za cały rok nie przekracza 100 zł. Rozwiązanie to ma zmniejszyć samorządowe koszty operacyjne związane z księgowaniem tak niskich kwot. Poprzednio można było rozdzielać podatek na cztery raty, które odpowiednio należało regulować:15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Według nowych przepisów, podatek poniżej 100 zł, należy zapłacić obowiązkowo w terminie pierwszej raty, czyli do połowy marca.
 
Eksperci zwracają uwagę, że nowelizacja może uderzyć w najbiedniejszych – emerytów i rencistów, dla których jednorazowy wydatek 100 zł. często jest bardzo dużym nadwyrężeniem domowego budżetu, szczególnie przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Osoby prawne oraz jednostki budżetowe w dalszym ciągu będą opłacały miesięczne i kwartalne raty podatków. Na starych zasadach opłacania podatku od nieruchomości w dalszym ciągu pozostają osoby fizyczne, które płacą rocznie powyżej 100 zł za swój dom, mieszkanie lub działkę. Będą one mogły podzielić podatek na cztery raty w ciągu 2016 r.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SOFTib , właścicielem marki Centrum Kas Fiskalnych.
 
 
 
Data publikacji: 10-03-2016, 14:53:49

O NAS
Strona główna
Rejestracja
Regulamin
Kontakt
POZOSTAŁE
Mapa strony
KONTAKT
GAZETA INFORMATOR
Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn Koźle

ogloszenia@gazetainformator.pl
© 2017 GazetaInformator.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa SeoMedia

Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn-Koźle, Bierawa, Głogówek, Jastrzębie, Kietrz, Krapkowice, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Marklowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pogrzebień, Radlin, Rudy, Rybnik, Świerklany, Szymocice, Rydułtowy, Turza Śląska, Tworków, Większyce, Zdzieszowice