Gazeta Informator
  raciborz.com.pl Facebook Gazeta Informator
Witaj w serwisie ogłoszeń. Przejdź do rejestracji nowego konta lub zaloguj się
 
Kategorie

Aktualności


Newsletter
W ogłoszenia gazetainformator.pl znajdziesz newsletter na każdy temat związany z tematyką ogłoszeń. Aby zamówić newsletter i zawsze wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach wpisz swój adres e-mail w poniższym polu.
Partnerzy
SOFT-ib Centrum Kas Fiskalnych
Schowek ogłoszeń
Aby dodać ofertę ogłoszenia do schowka należy się zalogować. Schowek ogłoszeń dysponuje nieograniczoną ilością wpisów. Na liście możesz posiadać nieograniczoną ilośc ofert. Aby dodać oferte do schowka, przejdź do karty danego ogłoszenia i zapisz je do schowka.
 
Umowy terminowe tylko do 33 miesięcy
Wyświetleń: 919
Źródło: http://www.raciborz.com.pl/art44846.html
Poradnik Przedsiębiorcy: Od 22 lutego 2016 r. obowiązują nas zmiany w umowach terminowych. Sprawdź najnowsze przepisy!

Nowe przepisy mają uchronić pracowników od nadużyć tj. przedłużania umowy na czas określony w nieskończoność lub zawierania umów na kilka lat. 

Umowy terminowe będą zawierane z pracownikami na okres do 3 lat (3 miesiące umowy na okres próbny oraz 33 miesiące umowy na czas określony); po upływie tego czasu umowy będą mogły być zawierane tylko na czas nieokreślony.

Do tej pory pracodawca zawierał z pracownikiem dwie kolejne umowy o pracę na czas określony, trzecia z kolei musiała zostać zawarta na czas niekreślony. Istniało jednak odstępstwo od tej reguły, gdy między umowami czasowymi nastąpiła przerwa, która trwała dłużej niż miesiąc. Okres wypowiedzenia umowy o pracę wynosił 2 tygodnie (jeżeli zostało to zawarte w umowie).

Zmiany, które nas obowiązują od dzisiaj, zakładają m.in. modyfikację zasad wypowiadania i okresów wypowiedzenia - za wypowiedzeniem będzie można rozwiązać każdą umowę o pracę na czas określony, niezależnie od jej długości. Zmieni się również okres wypowiedzenia, który zależny będzie od stażu pracy pracownika: przy zatrudnieniu krótszym niż sześć miesięcy okres wypowiedzenia wynosi dwa tygodnie, od pół roku do trzech lat - miesiąc, a powyżej trzech lat - trzy miesiące.

Ustawa zmienia również sytuację kobiet w ciąży zatrudnionych na umowy na czas nieokreślony. Wprowadzone zmiany zakładają, że jeśli umowa założona została o umowę o pracę na czas określony lub okres próbny przekraczający jeden miesiąc, zostaje ona przedłużona do dnia porodu, jeśli termin jej rozwiązania przypadałby po upływie trzeciego miesiąca ciąży. W takiej sytuacji po porodzie matce przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia  w wyniku rozwiązania umowy o pracę.

Modyfikacje dotyczą również zawierania umów na okres próbny. Pracodawca będzie mógł zawrzeć umowę o pracę na okres próbny z pracownikiem tylko raz i tylko, by sprawdzić jego kwalifikacje i możliwości wykonywania określonej pracy.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SOFTib , właścicielem marki Centrum Kas Fiskalnych .

 

 

 

Data publikacji: 26-02-2016, 13:29:39

O NAS
Strona główna
Rejestracja
Regulamin
Kontakt
POZOSTAŁE
Mapa strony
KONTAKT
GAZETA INFORMATOR
Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn Koźle

ogloszenia@gazetainformator.pl
© 2017 GazetaInformator.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa SeoMedia

Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn-Koźle, Bierawa, Głogówek, Jastrzębie, Kietrz, Krapkowice, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Marklowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pogrzebień, Radlin, Rudy, Rybnik, Świerklany, Szymocice, Rydułtowy, Turza Śląska, Tworków, Większyce, Zdzieszowice