Gazeta Informator
  raciborz.com.pl Facebook Gazeta Informator
Witaj w serwisie ogłoszeń. Przejdź do rejestracji nowego konta lub zaloguj się
 
Kategorie

Aktualności


Newsletter
W ogłoszenia gazetainformator.pl znajdziesz newsletter na każdy temat związany z tematyką ogłoszeń. Aby zamówić newsletter i zawsze wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach wpisz swój adres e-mail w poniższym polu.
Partnerzy
SOFT-ib Centrum Kas Fiskalnych
Schowek ogłoszeń
Aby dodać ofertę ogłoszenia do schowka należy się zalogować. Schowek ogłoszeń dysponuje nieograniczoną ilością wpisów. Na liście możesz posiadać nieograniczoną ilośc ofert. Aby dodać oferte do schowka, przejdź do karty danego ogłoszenia i zapisz je do schowka.
 
Szybki PIT - ruszyła kampania informacyjna
Wyświetleń: 892
Źródło: http://www.raciborz.com.pl/art44858.html
Po raz ósmy z kolei Ministerstwo Finansów organizuje akcję wspierającą  podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT).
Kampania informacyjna rozpoczęła się 18 lutego, a zakończy się dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.
 
Jak informuje minister finansów, kampania Szybki PIT została stworzona po to, aby przygotować dla podatników wiele narzędzi, które pomogą im w wypełnianiu obowiązków podatkowych. Akcja zakłada tradycyjne już dni otwarte wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. Pod koniec kwietnia urzędy te będą również pracowały w wydłużonych godzinach a eksperci będą czuwali na dyżurach telefonicznych. Kampanię Szybki PIT znaleźć można również na Facebooku. Podobnie jak w tamtym roku, Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną aplikację, dzięki której podatnicy mogą zadać pytanie, na które otrzymają szybką i fachową odpowiedź.
Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie internetowej www.szybkipit.pl. Znaleźć tam można aktualności, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz broszury informacyjne Ministerstwa Finansów. 
 
Nazwa kampanii nawiązuje do faktu, iż PIT można w szybki, prosty i bezpieczny sposób złożyć przez Internet. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (usługę PFR) czy też aktualne formularze można znaleźć na Portalu Podatkowym.
 
W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi  ułatwiających rozliczenia:
- 11-13 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet lub złożyć deklarację w papierowej formie;
- 16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane dni otwarte, podczas których pracownicy administracji podatkowej będą pomagać podatnikom przy składaniu PIT-ów;
- w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową
- w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników – ich terminy będę podawane na bieżąco;
- w ostatnich dniach kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej  – terminy także będę podawane na bieżąco;
- na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych.
 
Ministerstwo Finansów przypomina, że w 2016 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (sobota), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.
 
Artykuł powstał przy współpracy z firmą SOFTib , właścicielem marki Centrum Kas Fiskalnych .
 
   
Data publikacji: 25-02-2016, 16:21:56

O NAS
Strona główna
Rejestracja
Regulamin
Kontakt
POZOSTAŁE
Mapa strony
KONTAKT
GAZETA INFORMATOR
Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn Koźle

ogloszenia@gazetainformator.pl
© 2017 GazetaInformator.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa SeoMedia

Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn-Koźle, Bierawa, Głogówek, Jastrzębie, Kietrz, Krapkowice, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Marklowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pogrzebień, Radlin, Rudy, Rybnik, Świerklany, Szymocice, Rydułtowy, Turza Śląska, Tworków, Większyce, Zdzieszowice