Gazeta Informator
  raciborz.com.pl Facebook Gazeta Informator
Witaj w serwisie ogłoszeń. Przejdź do rejestracji nowego konta lub zaloguj się
 
Kategorie

Aktualności


Newsletter
W ogłoszenia gazetainformator.pl znajdziesz newsletter na każdy temat związany z tematyką ogłoszeń. Aby zamówić newsletter i zawsze wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach wpisz swój adres e-mail w poniższym polu.
Partnerzy
SOFT-ib Centrum Kas Fiskalnych
Schowek ogłoszeń
Aby dodać ofertę ogłoszenia do schowka należy się zalogować. Schowek ogłoszeń dysponuje nieograniczoną ilością wpisów. Na liście możesz posiadać nieograniczoną ilośc ofert. Aby dodać oferte do schowka, przejdź do karty danego ogłoszenia i zapisz je do schowka.
 
Sunex 30 lipca 2015 roku zadebiutuje na giełdzie
Wyświetleń: 375
Źródło: http://www.raciborz.com.pl/art42034.html
Sunex S.A., czołowy producent innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii, oferujący m.in. kolektory słoneczne, zadebiutuje na głównym rynku GPW w Warszawie w ostatni czwartek lipca.

Spółka przenosi swoje notowania z rynku NewConnect, na którym jest obecna od września 2011 roku. Komisja Nadzoru Finansowego 10 lipca 2015 roku zatwierdziła prospekt emisyjny Spółki. Sunex S.A. ubiega się o dopuszczenie do obrotu 110.000.000 akcji zwykłych na  okaziciela serii A, 10.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 1.232.278 akcji zwykłych na okaziciela serii C oraz 1.100.002 akcji zwykłych na okaziciela serii D. Akcje Serii B, C oraz D są obecnie przedmiotem obrotu na rynku NewConnect. Przejściu na GPW nie towarzyszy emisja akcji.


– Cieszymy się z decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Przejście naszej Spółki na główny parkiet GPW pozwoli wzmocnić wizerunek, zwiększy przejrzystość prowadzonego biznesu i stworzy szansę na  pozyskanie nowych inwestorów, w szczególności funduszy emerytalnych, które obecnie nie mogą inwestować na rynku alternatywnym – powiedział Romuald Kalyciok, Prezes Zarządu Sunex S.A.


Sunex S.A. stawia na kompleksowość i komplementarność produktów z zakresu techniki solarnej. Kolektory słoneczne będące podstawą biznesu mogą z powodzeniem służyć w budynkach jednorodzinnych z  zainstalowanymi inteligentnymi systemami grzewczymi. Spółka oferuje także specjalne pompy ciepła, systemy klimatyzacyjne czy produkty hybrydowe.


– Naszym długoterminowym celem jest pozyskiwanie kolejnych partnerów handlowych i sprzedaż naszych produktów na nowych rynkach zbytu. Energia odnawialna jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi przemysłu, nie tylko w  Polsce, ale także Europie. Już teraz za granicą lokujemy 60 proc. naszej sprzedaży, chcemy nadal zwiększać ten udział, dzięki czemu będziemy poprawiać naszą rentowność – dodał Romuald Kalyciok. Sunex S.A. dnia 13 lipca 2015 roku podpisał umowę z austriackim partnerem na dostawę pomp ciepła NEXUS. Współpraca może zostać rozszerzona na rynek niemiecki i obejmuje okres 10 lat.  


Spółka w 2014 roku wypracowała przychody ze sprzedaży rzędu 29,3 mln zł, zysk EBITDA i netto na  poziomie odpowiednio 3,1 mln zł i 0,8 mln zł.


O Spółce:
Sunex S.A.  jest czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Oferuje Klientom m. in.: kolektory słoneczne, pompy ciepła, , termosyfony, systemy montażowe, systemy połączeniowe, zasobniki, grupy pompowe, stacje wymiany ciepła, nośniki ciepła (glikol propylenowy), regulatory solarne, czy produkty niestandardowe (według indywidualnych projektów klienta).


Sunex S.A. stawia na doskonałą jakość. Współpraca nawiązana z gronem polskich i zagranicznych dostawców pozwala na zastosowanie najnowszych materiałów i rozwiązań w branży energii odnawialnych. Przedsiębiorstwo wykorzystuje surowce i półprodukty pochodzące od renomowanych producentów. Stały nadzór procesu produkcyjnego zgodnie z wdrożonym systemem jakości PN-EN ISO 9001:2008 i PN-EN ISO 14001:2004, gwarantuje wysoką jakość i niezawodność oferowanych urządzeń.

 

SUNEX S.A.

publ. /ps/

Data publikacji: 30-07-2015, 13:49:04

O NAS
Strona główna
Rejestracja
Regulamin
Kontakt
POZOSTAŁE
Mapa strony
KONTAKT
GAZETA INFORMATOR
Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn Koźle

ogloszenia@gazetainformator.pl
© 2017 GazetaInformator.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa SeoMedia

Racibórz, Wodzisław Śląski, Kędzierzyn-Koźle, Bierawa, Głogówek, Jastrzębie, Kietrz, Krapkowice, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Marklowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pogrzebień, Radlin, Rudy, Rybnik, Świerklany, Szymocice, Rydułtowy, Turza Śląska, Tworków, Większyce, Zdzieszowice